Alarmtech

Tuotekoodi: SB200

TOIMITETTAVISSA YHTEENSÄ: 0 kpl
Keskusvarasto: 0 kpl
Vantaan myymälä: 0 kpl
Nokian myymälä: 0 kpl

Arvioitu toimitusaika on noin 14 päivää

758,00 € (ALV 0%)

Kirjaudu sisään nähdäksesi nettohintasi


122-128 dB @ 1 m, 2-5 kHz

12-16 V DC, <150 mA

NiMH-akku, 1600 mAh, 9,6 V

-10° - +60°C

685 x 106 x 40 mm, 1,7 kg

Tuotekoodi SB200
Tuoteryhmä Torjuntasireenit
Valmistaja Alarmtech
FSM tuotemerkki Alarmtech
Uutuustuote Kyllä
Valmistajan tuotelinkit Alarmtechglobal.com
Lataa tuotekuva

Inferno Intenso on uuden sukupolven hälytyssireeni, joka on kehitetty tarjoamaan tehokasta suojaa tunkeutumista vastaan siellä, missä sitä eniten tarvitaan.

VAROITUS! Erittäin korkea äänenpainetaso. Altistuminen äänelle voi aiheuttaa kuulovaurion. Älä oleskele laitteen välittömässä läheisyydessä sen ollessa aktivoituna. Huomioi kuulonsuojaus laitteen asennuksessa, testauksessa ja huollossa.

Sen lisäksi, että Inferno Intenso toimii perinteisenä sireeninä, se luo tehokkaan ääniesteen, jonka tunkeilija kohtaa heti ovella. Sietämätön ääni auttaa pysäyttämään tunkeutumisen jo hyvin varhaisessa vaiheessa ja vaikeuttaa hyökkäyksen jatkamista.

Inferno Intenso kattaa jopa 70 neliömetrin alueen tai 150 kuutiometrin tilan (60 m² x 2,5 m) laitetta kohden, joten se sopii kaikenlaisiin kohteisiin yksittäisistä ovista suurempiin suojattaviin alueisiin. Laajemmissa asennuksissa useita laitteita voidaan kytkeä toisiinsa ja käyttää yhdessä, jolloin ne kattavat huomattavasti suurempia alueita samalla korkealla äänenvoimakkuudella ja selkeällä vaikutuksella.

Tuote on varustettu varakäyntiakulla, jonka varassa se pysyy valmiustilassa jopa kuukauden, ja pystyy tuottamaan jatkuvaa hälytysääntä jopa 30 minuuttia. Akun elinikä on jopa 3 vuotta, minkä jälkeen se tulee vaihtaa uuteen. Akkua on ladattava vähintään 6 tunnin ajan ennen tuotteen käyttöönottoa.